Evropský projekt: Malujeme barvami země

Dne 6. května 2010 byl v Tullnu na 9. mezinárodním výročním jednání Svazu pro ochranu půdy evropských měst, okresů a obcí odstartován evropský projekt „Malujeme barvami země".
V průběhu výročního jednání vstoupily do Evropského svazu ochrany půdy první česká a slovenská obec. Antonín Okénka, starosta obce Nová Lhota v Bílých Karpatech (ČR) a Ján Tupý, starosta Kočovic (SR) podepsali v Tullnu společně s Christianem Steinerem, předsedou představenstva ELSA (European Land and Soil Alliance) vstupní protokol.
Přeshraniční projekt pod vedením oddělení Rozvoj země na dolnorakouské straně a Masarykova muzea na moravské straně má být realizován v úzké spolupráci zúčastněných škol se zapojením místních komunit obou zemí.

Projekt zahájí řada workshopů a vyústí v malířskou soutěž o „nejlepší kolektivní výtvarné dílo" s použitím hliněných barev. V projektu jde právě tak o úzkou spolupráci projektových partnerů vedoucí k podpoření cílů evropského Svazu ochrany půdy obcí a regionů a o dobrovolný závazek zasadit se aktivně o trvale udržitelné zacházení s půdou.

V první fázi se mohou školní třídy po sjednání termínu s Prof. Irenou Ráček zúčastnit v Kreativním centru barev Země na Heldenbergu semináře na téma „Malujeme barvami Země". (bližší informace: „Kreativní centrum barev země")

Pokud máte zájem se na projektu podílet, spojte se prosím s paní Irenou Ráček na e-mailové adrese: racek@soilart.eu

Mezi účastníky seminářů pořádaných v létě 2010 vykrystalizují v následující fázi účastníci přeshraniční soutěže. Přesná výběrová kritéria budou zavčas zveřejněna.


Suche:
Termine

Published by KUTECH | CMS: REDAXO