Vítejte na stránkách SOILart.eu

Foto:  © Abteilung Landentwicklung / Nadja Meister

Představujeme zde hranicemi neomezené nejlepší postupy a zkušenosti „soil of the art" týkající se udržitelného, sociálního a uměleckého zacházení s tématem „půda", konkrétně pak projekt „Malujeme barvami země".

Práce s barvami země nás uměleckým přístupem učí vědomému a zodpovědnému zacházení s půdou a a umožňuje nám poznat její význam v mnoha aspektech života. Půda je tím materiálem, po kterém chodíme, na kterém stavíme domy a silnice, v ní rostou rostliny. Půda uchovává vodu, filtruje ji a tím ji dělá pro člověka pitnou. Z půdy je možné vyčíst přírodní a kulturní historické proměny.

Bodenerlebnis auf der Schallaburg - August 2010

Begeisterung bei Alt und Jung!

Gemeinsam mit dem Familienreferat des Landes Niederösterreich veranstaltet Schloss Schallaburg das jährliche Familienfest. Am 21. und 22. August, von 9 bis 18 Uhr stehen die Kinder wieder voll und ganz im Mittelpunkt.

Es gab zahlreiche Workshop Stationen. Zu den Highlights zählte ... weiterlesen »

Půda prožitá smysly: červenec 2010

Vzdělávací semináře pro multiplikátory v rámci evropského projektu „Malujeme barvami země" v Kreativním centru barev země

Co může být o teplých červencových dnech příjemnějšího, než práce s vlhkou hliněnou omítkou, tvorba fantazijních světů za pomoci přírodních stavebních materiálů a ekologického lepidla z tvarohu, objevování malby „jiného" druhu, totiž ... weiterlesen »

Kreativní centrum barev země: přeshraničně Dolní Rakousko/Česko - červenec 2010

Od 2. do 4. července 2010 se v rámci společného evropského projektu Dolního Rakouska a Jižní Moravy v Kreativním centru barev země na Heldenbergu konal seminář pro multiplikátory. Zúčastnili se jej studenti a studentky z Fakulty aruchitektury VUT z Brna a Střední ... weiterlesen »

Výstava „Malujeme barvami země“ korunovala přeshraniční Letní akademii 23.-25. července 2010

V rámci stejnojmenného evropského projektu

se ve dnech 23. až 25. července 2010
v Kreativním centru na Heldenbergu konala Letní akademie

V tyto tři letní dny vytvořilo jedenáct dolnorakouských a pět jihomoravských umělců a umělkyň za pomoci hliněných ... weiterlesen »


Archiv: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Suche:
Termine

Published by KUTECH | CMS: REDAXO